Поезія open air і черга за автографом: в Одесі відбувся літературний вечір Оксани Забужко

Светлана Пензова 7 августа 2016 - 12:02pm
Одесса, литературный вечер, Забужко, зеленый театр
Одесса, литературный вечер, Забужко, зеленый театр
Одесса, литературный вечер, Забужко, зеленый театр
Одесса, литературный вечер, Забужко, зеленый театр

"Оксана Забужко - на вас чекає півтори години суцільного кайфу" - розпочинає зустріч модератор. В Одесі літературний вечір відомої українськой письменниці відбувався у Зеленому театрі у парку імені Шевченка - поетичні твори тут лунають просто неба під звуки цикад і з легким присмаком моря, що зовсім недалеко.
"Я люблю Одесу", - майже одразу на початку зустрічі зізнається Забужко: "У приморських містах люди життєрадісніші, тут вміють смачніше жити. Бажання правити світом зараджується у бетонних нетрях, мені здається, біля моря воно просто неможливе."
Разом із тим письменниця відзначила, що Одеса так і лишається осторонь від літературного мейнстріму, і непогано було б все ж зробити південне місто "постійно діючим літературним центром": "В Одесі журналісти мені поскаржилися, що новин в них мало, я кажу: ось я приїхала на книжкову ярмарку "Зелена хвиля" до вас, а мені: "культурные события - это не новости". Так тим і відрізняються держави золотого мільярду від країн третього світу, що в них "культурные события" - це новини", - говорить Забужко.
Поетеса прочитала свої вірші - передчуття трагічних подій в Україні, шквал оплесків викликало есе "Ми депортовані:Кода" із книги "І знов я влізаю в танк", яка вийде у кінці вересня у Львові. Попередня ж презентація відбулася в Одесі. "Ця книга - мій подарунок Батьківщині до 25-тиріччя", - відзначає Оксана Забужко.
В кінці зустрічі - автограф-сесія, за розписом письменниці стала ціла черга охочих.
Оксана Забужко - як завжди така жіноча, з сережками у вухах і у кофтинці з оголеним одним плечем. Однак відкритим було не тільки плече, а й, здавалось, сама письменниця. "Все у нас буде добре, якщо ми не дамо зламати наш дух", - оптимістично, але за умови закінчує вечір Забужко.